Poniżej przedstawiam tylko fragment naukowego artykułu, który jest dostępny w ęzyku angielskim na stronie:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3585368/
Klikając tutaj, możesz przeczytać z tekstu tłumaczony na język polski przez google.
Badanie zostało przeprowadzone na myszach, z grupą kontrolną.
„Podsumowanie:
Nasze badania in vivo wykazały, że myszy leczone produktem Reishi miały statystycznie znacząco zmniejszony wzrost nowotworu i masę guza. Poprzednie badania wykazały, że poszczególne składniki Reishi, takie jak specyficzne polisacharydy lub triterpeny hamują inwazję i przerzuty w różnych modelach heteroprzeszczepu. Nasze badania wskazują, że ekstrakt zawierający kombinację polisacharydów i triterpenów pochodzących z grzyba Reishi ma działanie przeciwnowotworowe w bardzo agresywnym typie raka. Pomimo tego, że stężenie ekstraktu Reishi wymaganego do wykazania znaczącej różnicy w rozwoju nowotworu jest wyższe niż obecne stężenie sugerowane dla ludzi, użyte stężenie nie było toksyczne dla myszy. Wykazano, że od 8 tygodnia do 13 tygodnia podawania Reishi, zaobserwowano u myszy odmienną szybkość wzrostu nowotworu, która wyniosła prawie 60%. (…)
Pod koniec badania nowotwory myszy zostały wycięte i zważone; co pozało, że nowotwory leczone Reishi ważyły o 45% mniej niż w grupie kontrolnej. (…)
Działanie przeciwnowotworowe Reishi na poziomie molekularnym przedstawionym tutaj może być wynikiem różnych związków zawartych w ekstrakcie Reishi, które wpływają jednocześnie na różne szlaki sygnałowe. Pokazujemy, że nowotwory leczone Reishi zmniejszają ekspresję zarówno na poziomie genu, jak i białka ważnych cząsteczek w szlakach sygnalizacji PI3K / AKT / mTOR i MAPK. W szczególności Reishi wpływa na poziom mTOR, a tym samym na aktywność. (…)
Na podstawie naszych badań, możemy stwierdzić, że Reishi jest środkiem przeciwnowotworowym, który selektywnie wpływa na ekspresję genu i białka, a zatem, aktywność cząsteczek zaangażowanych w komórkach rakowych i wykazuje działanie hamujące nowotwory. Działanie to może być skorelowane z obniżonymi poziomami kluczowych szlaków sygnałowych, które znacząco zwiększają wzrost komórek raka, proliferację i przeżycie. Do tej pory efekty wyciągu Reishi nie były testowane na modelach IBC in vivo lub u pacjentów. Badania prowadzone są w warunkach in vivo w celu sprawdzenia skuteczności użycia Reishi w przypadkach IBC u myszy SCID, w połączeniu z terapią konwencjonalną i in vitro w dłuższych czasach ekspozycji. Dlatego nasze odkrycia sugerują, że wyciąg z Reishi może być stosowany jako nowy przeciwnowotworowy terapeutyk dla pacjentów IBC.”
Artykuł opublikowany w lutym 2013 roku, badanie sfinansowane przez szereg instytucji w USA m.in.:
American Institute for Cancer Research, National Institutes of Health, Breast Cancer Research Foundation, Department of Defense Breast Cancer Research Program.
Fragment obrazka opublikowanego w oryginalnym badaniu